Dr. Ayşe ARVAS

1995 yılında Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesinden mezun oldu . Histoloji ve Embriyoloji Uzmanlığı’nı aldıktan sonra , KTÜ Histoloji Embriyoloji Ana Bilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Branşında Yardımcı Doçentlik ünvanı aldı.

2001 yılında Hacettepe Üniversitesi ÜYTE merkezinde tüp bebek konusunda sertifikasyon programını tamamlayarak Embriyoloji ve Mikroenjeksiyon sertifikalarını aldı. 2001 yılından itibaren farklı tüp bebek Merkezlerinde Embriyoloji Laboratuvar sorumlusu olarak çalıştı.

2004 yılından beri Jinemed Kalamış Tüp Bebek Bölümünde Embriyoloji Laboratuvar sorumlusu olarak çalışmaktadır.

2009 yılında Avrupa Embriyoloji Derneği (ESHRE) tarafından düzenlenen sertifikasyon değerlendirmelerinden geçerek ‘Senior Clinical Embryologist’ olmaya hak kazandı.

2010 yılında Japonya’da dünyanın en büyük tüp bebek kliniği olan Kato Klinikte yumurta ve yumurtalık dokusu dondurma konusunda eğitim alarak Jinemed de son tekniklerle kanser tedavisi görecek hastalar için yumurta ve yumurtalık dokusu dondurma uygulamalarını başlattı.

2006 doğumlu Zeynep adında bir kızı vardır.


Graduated from Istanbul University Cerrahpasa Medical School in 1995 Graduated from pHd on Histology and Embryology in 1997,  Worked in KTU Medical School Histology and Embryology department as assistant professor 1998-2001. Certificated on clinical embryology and ICSI in Hacettepe University IVF clinic in 2001. From 2001- 2004 worked in different IVF clinics in istanbul. From 2004 till now working in Jinemed IVF clinic as senior clinical embryologist and also medical director. Also has ESHRE senior clinical embryologist certification from 2009.