Prof. Dr. Teksen ÇAMLIBEL

Prof.Dr. Teksen Çamlıbel, Türkiye’nin ilk özel tüp bebek merkezini ve İstanbul’un ilk tüp bebek merkezini kurmuş olmanın gururuna sahiptir. Türkiye'nin ilk tüp bebegini dünyaya getiren doktordur. 1989’da kurduğu Jinemed Tüp Bebek merkezi, ICSI teknolojisinin ilk uygulayıcılarından olmasının yanısıra, laparoskopik ameliyatlar ve kanser ameliyatları konusunda da dünyadaki gelişmelerin Türkiye’deki ilk uygulayıcılarından olmuştur. Teksen Çamlıbel, şimdi, değerli ekibi ile, , 4 ülkede 6 tüp bebek merkezi ve tüp bebek dışında beyin cerrahisinden diş sağlığına kadar 40 branşın hizmet verdiği genel hastanesi ile Jinemed Health Group olarak hizmet veriyor.

Prof.Dr. Teksen Çamlıbel, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni birincilikte bitirdikten sonra 
kazandığı sınav ile Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası için Amerika’da Johns Hopkins Hospital ve Medical College of Ohio’da bulundu. İhtisas sonrası Jinekolojik Onkoloji (Kadın Kanserleri) üst ihtisasını NewYork’ta, Albany Medical College of Newyork’ta tamamladı. Aynı üniversitede yüksek ihtisas sonrası öğretim üyesi olarak çalıştı. Türkiye’ye döndükten hemen sonra sırasıyla :

  • 1985’te Marmara üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kurdu.
  • 1989’da, International Hospital’da, İstanbul’un ilk tüp bebek merkezini kurdu.
  • Jinemed’in ilk merkezini 1989’da Nişantaşı’nda açtı.
  • 2000’de Kalamış’ta Jinemed’in cerrahi merkezi Özel Kalamış Tıp ve Tüp Bebek Merkezi açtı.
  • 2005’te Fulya’da, tüp bebek ve kadın sağlığı dışında da bir çok farklı tıbbi branşta (Kalp Hastalıklarından Beyin Cerrahisine, Ortopediden Nörolojiye) hizmet veren genel hastanesi
  • FulyaJinemed Hastanesi’ni (şimdi OtaJinemed) açtı.
  • 2006’da Bursa’da Bahar Hastanesi içersinde JinemedBursa’yı açtı.
  • 2010’da Azerbaycan Bakü’de Bakü Medical Plaza Hastanesi’nde, hastanenin tüp bebek bölümü olarak Jinemed’i kurdu.
  • 2011’de Irak’ın Basra şehrinde Basra’nın ilk infertilite hastanesi Almanar’da Jinemed olarak hizmet vermeye başladı.

Prof.Dr.Teksen Çamlıbel’den Mesaj:

Dünyada ilk tüp bebek, 1978 yılında İngiltere’de doğdu. Bundan 10 yıl gibi kısa bir süre içinde, biz İstanbul’da Jinemed ekibini kurduk ve tüp bebek çalışmalarına başladık. 1989’da kurulan merkezimiz, Türkiye’deki ilk özel tüp bebek merkezi veİstanbul’da kurulan ilk tüp bebek merkezi olma gururuna sahip oldu. Sizlerin bize olan güveni sayesinde giderek büyüdük ve şu anda Jinemed Sağlık Grubu olarak, 4 ülkede 7 tane merkezde hizmet vermekteyiz.

Geçirdiğimiz 25 yılı aşkın dönemde, Türkiye ve Jinemed, tüp bebekte büyük başarılara imza attı.İlk günlerden beri, en çağdaş, en ileri teknolojiyi vekanıta dayalı metotları kullandık.Gebelik oranlarımız dünya standartları veya üzerinde oldu.

Çocuğu olmayan çiftler için Jinemed Sağlık Grubu merkezleri, her zaman bir aile sıcaklığında hizmet verdi, ve hastaları ile sadece tedavi sırasında değil, tedavi sonrasında da diyaloğunu kesmedi.

Şimdi, Türkiye’de 100’ü aşkın , İstanbul’da 40’ı aşkın tüp bebek merkezi var.

Bu baş döndürücü gelişmeye rağmen, Jinemed Sağlık Grubu, ilk yıllarında olduğu gibi, şu anda dayurtiçi ve yurtdışı hastalar için tercih ediliyor ve her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Ülkemizde 6 çiftten birinin çocuğu olmamaktadır ve bunların önemli bir kısmında tüp bebek gereklidir.

Hayatınızın bu en özel yolculuğunda size eşlik etmek ve güzel anılarınızda yer almak, bizim en büyük mutluluğumuzdur.

Anne baba olmak için Jinemed hastane ve merkezlerinde herşey hazır, tek eksik sizsiniz.

Hepinizi Jinemed Sağlık Grubu’na bekliyoruz. Ailemize hoşgeldiniz.

JİNEMED SAĞLIK GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Prof. Dr. TEKSEN ÇAMLIBEL